(ne)astronomická expedice

1. prosince 2010 v 21:13 | Evžen Strouhal |  Návrat 3 - 6 let do minulosti
A když už jsem vráži, tak vám předložím můj další počin z minulosti. Dokonce ten úplně nejstarší, napsal jsem jej před 6-ti lety. Osoby a události zmíněné v článku jsou skutečné, především ,,patolog Dušek,, a ,,samanta fox,, jsou lidé, na něž nelze zapomenout. Jelikož se tahle expedice konala na severu Čech v městečku Úpici, pro svou lásku k Baníku Ostrava jsem musel mnoho vytrpět. Za těch 17 dní jsem už nebyl ani Honza, ani Buby, ale Baníkář nebo Baníkovec.


Když jsem v pátek odpoledne přijel na hvězdárnu, dostal jsem formulář, na který jsem měl vtisknout svůj podpis. S tím jsem měl velké problémy, protože jsem po cestě z domova (za sedmero horami) jsem byl naprosto zničen. Chvíli jsem myslel na tři křížky, ale nakonec jsem si vzpomněl na své jméno. Potom následovalo seznámení s expedičníky.
Na vlastní oči jsem poté uviděl patologa Duška a musím říct, že tak hrozně nevypadá. Strach jsem ale začal mít z jeho puntíku na obličeji. Začal jsem se domnívat, že je to zhoubný ,,melanom'' (kožní rakovinový nádor vzhledem podobný právě onomu puntíku) a protože jsem si nebyl jistý, zda není přenosný,chodil jsem kolem něho radši obloukem, jehož poloměr byl srovnatelný s poloměrem Měsíce.

Druhý den ráno jsem se probudil brzy, ale venku bylo živo. Patolog Dušek zrovna honil expedičníky s hadicí. Po dvou neúspěšných pokusech mu ji vzít jsem to vzdal. Po testu, který jsem podělal následovalo několik skoků do bazénku (taky jsem tam skončil).

Další den byla pouť a tak jsem strávil většinu volného času ve městě.Potom jsem na jednu večerní přednášku přišel pozdě a bylo mi vyhrožováno bazénkem. Moje obavy se potvrdily druhý den ráno u snídaně,kdy se kolem mě semknul kruh lidí,kteří se mě chopili a hodili do bazénku. Po obědě jsem tam letěl znova a po večeři ještě jednou.Navíc se někde profláklo,že sem tam v necelých osmnácti letech chlemtal medovinu,za což jsem byl pronásledován bazénkem i ve snech.

Další dny bylo díky bohu hnusně,takže byly zakázány skoky do bazénku…..v noci bylo ale jasno a tak jsem i přes teplé oblečení v sedavé poloze mrznul jak osika.

No nicméně před víkendem nastaly asi dva dny se sušším počasím a to většině expedičníkům nedalo a šli mě hodit už popáté do bazénku.To co se ale potom stalo byla jako scéna z akčního filmu.Začínalo to nevinně-do bazénku bylo hozeno několik nováčků,kteří tam ještě za expu nebyli.Pak si mě ale některý expedičník všiml a vzkřikl: ,,Jejda,Baníkář!!!A suchý!!!''. V tu chvíli sem nemyslel na nic jiného,než na útěk do uzamčitelných prostor hvězdárny a sedět tam dokud je to neomrzí.Bylo mi ale jasné,že by onen hajzlík oblehli jak kdysi Tataři slezskou Lehnici a ve vidině bohaté kořisti by čekali,dokud nevyhladovím.
Všecko se ale podělalo.Byli zatraceně rychlí! Než jsem stihl zavřít dveře,tak už je drželi tři expedičníci a začali mě tahat ven.To co potom nastalo mohlo připomínat bitvu o Helmův Žleb.Dva lidi letěli v mžiku do kouta a já unikl před záchody. Tam mě dostihla asi desetičlenná skupina.Další dva letěli na zem a já běžel do lesíka z vidinou,že mezi keři není plot a že bych mohl uniknout ven z areálu.Buhužel nebyl…vylezl jsem tedy na strom,ale po pěti minutách se se mnou utrhla větev a já byl chycen úplně všemi……a kde sem skončil,to si asi domyslíte.Samanta Fox se potom na mě dívala mile asi jak zahradník na chcíplého krtka.

O víkendu bylo volno a tak jsme se flákali.
Začátkem týdne se to opět rozjelo……další pády do bazénku.Každý den byl zhruba jeden.
Si říkám,že pro svůj oblíbený klub musím fakt trpět……samí sparťani.
O závěrečném táboráku se to ale změnilo.Baníkovců bylo nakonec víc,než jsem si myslel.Přidal se Goméz a Leon.Jirka Dišek nakonec taky,když viděl láhev ,,Magistera''.Tu mi potom se slovy ,,BANIK PYČO'' skonfiskoval.

Taková asi byla letošní a moje první expa.Však mě ještě uvidíte,s některými se setkám na hřbitově a s těmi horšími na expě. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama