Prosinec 2010

(ne)astronomická expedice

1. prosince 2010 v 21:13 | Evžen Strouhal |  Návrat 3 - 6 let do minulosti
A když už jsem vráži, tak vám předložím můj další počin z minulosti. Dokonce ten úplně nejstarší, napsal jsem jej před 6-ti lety. Osoby a události zmíněné v článku jsou skutečné, především ,,patolog Dušek,, a ,,samanta fox,, jsou lidé, na něž nelze zapomenout. Jelikož se tahle expedice konala na severu Čech v městečku Úpici, pro svou lásku k Baníku Ostrava jsem musel mnoho vytrpět. Za těch 17 dní jsem už nebyl ani Honza, ani Buby, ale Baníkář nebo Baníkovec.


Když jsem v pátek odpoledne přijel na hvězdárnu, dostal jsem formulář, na který jsem měl vtisknout svůj podpis. S tím jsem měl velké problémy, protože jsem po cestě z domova (za sedmero horami) jsem byl naprosto zničen. Chvíli jsem myslel na tři křížky, ale nakonec jsem si vzpomněl na své jméno. Potom následovalo seznámení s expedičníky.
Na vlastní oči jsem poté uviděl patologa Duška a musím říct, že tak hrozně nevypadá. Strach jsem ale začal mít z jeho puntíku na obličeji. Začal jsem se domnívat, že je to zhoubný ,,melanom'' (kožní rakovinový nádor vzhledem podobný právě onomu puntíku) a protože jsem si nebyl jistý, zda není přenosný,chodil jsem kolem něho radši obloukem, jehož poloměr byl srovnatelný s poloměrem Měsíce.

Druhý den ráno jsem se probudil brzy, ale venku bylo živo. Patolog Dušek zrovna honil expedičníky s hadicí. Po dvou neúspěšných pokusech mu ji vzít jsem to vzdal. Po testu, který jsem podělal následovalo několik skoků do bazénku (taky jsem tam skončil).

Další den byla pouť a tak jsem strávil většinu volného času ve městě.Potom jsem na jednu večerní přednášku přišel pozdě a bylo mi vyhrožováno bazénkem. Moje obavy se potvrdily druhý den ráno u snídaně,kdy se kolem mě semknul kruh lidí,kteří se mě chopili a hodili do bazénku. Po obědě jsem tam letěl znova a po večeři ještě jednou.Navíc se někde profláklo,že sem tam v necelých osmnácti letech chlemtal medovinu,za což jsem byl pronásledován bazénkem i ve snech.

Další dny bylo díky bohu hnusně,takže byly zakázány skoky do bazénku…..v noci bylo ale jasno a tak jsem i přes teplé oblečení v sedavé poloze mrznul jak osika.

No nicméně před víkendem nastaly asi dva dny se sušším počasím a to většině expedičníkům nedalo a šli mě hodit už popáté do bazénku.To co se ale potom stalo byla jako scéna z akčního filmu.Začínalo to nevinně-do bazénku bylo hozeno několik nováčků,kteří tam ještě za expu nebyli.Pak si mě ale některý expedičník všiml a vzkřikl: ,,Jejda,Baníkář!!!A suchý!!!''. V tu chvíli sem nemyslel na nic jiného,než na útěk do uzamčitelných prostor hvězdárny a sedět tam dokud je to neomrzí.Bylo mi ale jasné,že by onen hajzlík oblehli jak kdysi Tataři slezskou Lehnici a ve vidině bohaté kořisti by čekali,dokud nevyhladovím.
Všecko se ale podělalo.Byli zatraceně rychlí! Než jsem stihl zavřít dveře,tak už je drželi tři expedičníci a začali mě tahat ven.To co potom nastalo mohlo připomínat bitvu o Helmův Žleb.Dva lidi letěli v mžiku do kouta a já unikl před záchody. Tam mě dostihla asi desetičlenná skupina.Další dva letěli na zem a já běžel do lesíka z vidinou,že mezi keři není plot a že bych mohl uniknout ven z areálu.Buhužel nebyl…vylezl jsem tedy na strom,ale po pěti minutách se se mnou utrhla větev a já byl chycen úplně všemi……a kde sem skončil,to si asi domyslíte.Samanta Fox se potom na mě dívala mile asi jak zahradník na chcíplého krtka.

O víkendu bylo volno a tak jsme se flákali.
Začátkem týdne se to opět rozjelo……další pády do bazénku.Každý den byl zhruba jeden.
Si říkám,že pro svůj oblíbený klub musím fakt trpět……samí sparťani.
O závěrečném táboráku se to ale změnilo.Baníkovců bylo nakonec víc,než jsem si myslel.Přidal se Goméz a Leon.Jirka Dišek nakonec taky,když viděl láhev ,,Magistera''.Tu mi potom se slovy ,,BANIK PYČO'' skonfiskoval.

Taková asi byla letošní a moje první expa.Však mě ještě uvidíte,s některými se setkám na hřbitově a s těmi horšími na expě. 

Pivson

1. prosince 2010 v 20:45 | Evžen Strouhal |  Návrat 3 - 6 let do minulosti
A další básnička, kterou jsem připích ve třeťáku na nástěnku. No, když se na to podívám dnes, byl jsem tehdy pořádný exot. :D

tyhle skvělé pivsonky
jsou moje bombonky
bonbonky se skvělou chutí
další si dát mě nutí

každý se ke mě hned zná
hlavně když buby, pivsony má
ale tyhle fígle, já dávno znám
já jen pro sebe, pivsony mám

hutná pěna vábí můj ret
musím si ho dát hned teď
a dám si tě velice rád
já převelice miluji slad

každou minutu vyzývám slady ječné
aby neztratily na kvalitě a byly věčné
nám může pomoci jedině víra
že se nevzdáme tradičního piva

ze všeho nejhorší jsou alkáči
co pijou blisty a neblahořečí lahváči
to pak kuře posypané kmínem
srovnáváš s krabicovým vínem


nad ztracencem přemýšlím v duchu
když v tom cinkot lahví dolehne mi k uchu
a když konečně odloupnu vršek
je mi jako bych odhodil svršek

to pivo si zaslouží naši lásku

Fernet

1. prosince 2010 v 20:38 | Evžen Strouhal |  Návrat 3 - 6 let do minulosti
Po delší odmlce se opět vynořuji ze stínu všedního života a přináším další díl miniseriálu ,, Návraty do minulosti". Obě následující říkánky jsem složil na popud třídního učitele, kdy třídě předhodila návrh vyzdobit si nástěnku vlastnoručně složenými básničkami. Po jejich připíchnutí na nástěnku třídní jen konstatovala, že jsem se teda vyřádil. 

FERNET

KDYŽ K NÁM DO ŠKOLY NASTOUPIL HONZA DERNET
HNED JSME POZNALI, ŽE JEHO LÁSKOU JE FERNET
KAŽDÝ DEN DO ŠKOLY, NOSIL SI JEDNU LÁHEV
JIŽ Z DÁLKY BYLO POZNAT, ŽE FERNET JE JEJÍ NÁZEV
KOLIK TOHO VYPIL, NECHCE SE MI ANI VĚŘIT
FAKTEM JE, ŽE ALKOHOL BYCH MU NECHTĚL MĚŘIT
TESTER BY SE Z TÉ HODNOTY ZATOČIL DOKOLA
A TO DERNET JEŠTĚ NENÍ NA KAŠI DOCELA

PIVO

ČÍM VÍCE MÉ TĚLO DOSPÍVÁ
TÍM VĚTŠÍ MÁM DOJEM, ŽE PIVO MI PROSPÍVÁ
TŘI ČTYŘI KOUSKY S KAMARÁDY SI DÁM
Z PŮLLITRU PIVA RADOST VŽDY MÁM
ÚSTA DYCHTIVĚ PŘISAJI KE ZLATAVÉMU MOKU
V ÚSTECH A JÍCNU NIC NEBRÁNÍ JEHO TOKU
ŽALUDEK SOBĚ RADOSTÍ PĚJE
A SRDÍČKO SE ŠTĚSTÍM TÉMĚŘ SMEJĚ