Listopad 2006

10.zápas- Lachtánci nalezli novou mízu

29. listopadu 2006 v 22:46 | demel |  Reportáže
Předzápasová atmosféra byla bouřlivá. Lachtánci měli opět nastoupit bez Lukáše Duby, který ještě nebyl podle klubového lékaře zcela zdráv. Mroži byli v plné síle a věřili si. Předpokládalo se, že do týmu lachtánků půjde opět zaskočit Josef Kučera, avšak mroží mág byl proti. Na záskok nakonec šel nejprofuktivnější hráč soutěže Davídek.
Lachtánci potěšení vydatnou posilou se vrhli do útoku a hned v úvodu se trefil právě Davídek. 1:0 pro Lachtánky! Mroži se ale nedali a Dubec srovnal na 1:1. O chvíli později dokonce Stantien strhl vedení na stranu Mrožů, ale na víc se Mroži v tuto chvíli nezmohli. Lachtánkům se opět podařilo vyrovnat zásluhou Hrabala. Mroži vrhli do útoku další síly a Stantien opět strhl vedení na stranu Mrožů. 3:2! Lachtánci se sotva stačili oklepat a Stantien zvýšil už na 4:2 a dokončil tak svůj hattrick.
A vzápětí zasadil Dubec Lachtánkům další ránu.Avšak Mroží gólostroj se se potom zasekl. Po několika minelách měli Lachtánci několikanásobnou možnost snížit z pokutového kopu,ale nestalo se tak. Na druhé straně se snažil proměnit penaltu Demel, ale těsně minul, čímž potvrdil svou nemohoucnost v dnešním zápase. Aktivní Davídek pak snížil na 3:5. Lachtánci začali Mrože přehrávat a do několika příležitostí se dostal Berzinš ale neuspěk na Kučném. Potom se po záludné střele z dálky snažil odvrátit míč od branky Demel,ale neštťastně zamířil do vlastní sítě. O další dva Lachtánčí zásahy v řadě se postaral opět Davídek a Lachtánci se dostali do vedení 6:5.
Na 7:5 zvýšil Galvinš a na 8:5 opět Davídek. S Mroži to vypadalo zle, docházely jim síly. Do úniku se dostal Demel, ale v rozhodujícím okamžiku mu Rob ukopl balón. Na 9:5 pro Lachtánky zvýšil Hrabal a na 10:5 opět Davídek. Skutečně nešťastnou hru Mrožů podtrhl ještě Rob s Hrabalem, jejíchž zásluhou Lachtánci vedli už 12:5. Mroži tak dostali 10 gólů v řadě. Mroži chtěli alespoň upravit skóre. Po Demelově střele dorazil do sítě míč Kučný. Potom se dostal Demel sám před prázdnou bránu, avšak Demel neuvěřitelně minul, odražený míš doklepl do sítě Dubec.
Lachtánci tak stáhli vedení Mrožů a stále mohou pomýšlet na titul.

9.zápas

22. listopadu 2006 v 18:41 | demel |  Reportáže
Předzápasová nálada nebyla u Lachtánků nijak dobrá. Od rána jim chyběla opora týmu Lukáš Duba a Armands Berzinš tak musel nastoupit s nedoléčeným zraněním. K zápasu byl stejně jako v minulém zápase lachtánkům zapůjčen Josef Kučera a během zápasu patřil mezi nejlepší hráče Lachtánků.
Zápas začal poněkud váhavě, hra se přelévala ze strany na stranu. Po několika jistých zákrocích Kučery se Lachtánci pustili do útoku. Míč do pásma zavezl Luboš Rob a přesným pasem nalezl osamoceného Hrabala, který zblízka poslal Lachtánky do vedení. 1:0 pro Lachtánky!
Na hriště vběhli Ostrčil s Demelem, ale byli přivítáni útokem Lachtánků, který zakončil dnes aktivní Josef Hrabal, jeho střela skončila na tyči. Do brejku se pustil Tomáš Demel a drze pronikl do Lachtánčí obrany. Na víc ale nestačil. Jeho střela minula branku a po následném závaru napálil Demel míč do rohu hriště. Následovala chvíle zmatků a střídání hráčů. Demel byl nezvykle aktivní, avšak jeho pokusy šly většinou mimo branku a tudíš nebyly přiliš nebezpečné. Mroži se pokusili o powerplay, kdy brankář Mrožů Kučný se pustil do útoku. Ale ani to nestačilo ke vstřelení branky. Do úniku se dostal Luboš Rob, ale neuspěl na Kučném. Davídek se Stantienem pak provedli několik povedených akcí, ale gól nepřinesli. Lachtánci útočili především z brejků a jejich narážečky dělaly Mrožům velké problémy. Avšak Kučný tým podržel. O pár chvil později se do útoku dostala dvojice Demel-Dubec a Marek Dubec se dostal do několika přiležitostí a Kučera se pořádně zapotil. Do úniku se dostal i Demel, ale zakončil předčasně a Kučera jeko pokus bezpečně kryl. Avšak z další akce už tolik očekávaný gól přišel. Demel našel nabíhajícího Dubce a ten z ůhlu překvapil Kučeru. 1:1! Lachtánci se tlačili do útoku, na hřišti se to začínalo přiostřovat. Mroži dostali výhodu pokutového kopu, ten ale davídek neproměnil. Na druhé straně se Luboš Rob snažil strhnou vedení na stranu Lachtánků, avšak jeho pokusy jen kopírovali stav, v jakém se nachází jeho klub. Jeho jindy přesné střely teď často míjely branku a zbytek Kučný bezpečně kryl. Po jednom z Lachtánčím faulu se opět pískala penalta a Tomáš Demel jí s přehledem proměnil. 2:1 pro Mrože! Lachtánci se stále tlačili do útoku, avšak často si počínali dost tvrdě. Po jednom ze zákroků Luboše Roba se skácel Marek Dubec. Lachtánci pokračovali ve hře a jejich akci přerušila teprve nebezpečná střela Roba, kterou Kučný vytěsnil. Do útoku se pak dostal Davídek s Ostrčilem a po Davídkově střele dostal k míči Ostrčil a padáčkem překonal Kučeru. 3:1 pro Mrože! Lachtánci pak hru dost vypouštěli, zápas se chýlil ke konci a na 4:1 zvýšil ještě Stantien. Po jedné nešťastné rozehrávce ve vlastním pásmu spadl míč na nohu Ostrčila a ten se odkutálel do vlastní branky. Hrdina utkání byl vlastě i jeho smolařem. Lachtánci ucítili novou mízu a vrhli se do útoku, ale času bylo příliš málo a Kučný stál pevně. Mroži tak zase vyhráli a vedou v sérii už 6:3.

Armands Berzinš přestoupil do týmu Lachtánků, Mroži se tak zbavili jednoho kripla na výplatní pásce.

8. listopadu 2006 v 18:06 | demel |  Reportáže
Armands Berzinš počátkem sezóny přijal nabídku na hostování v týmu Lachtánků. Výměnou za něj přišel z týmu Lachtánků Radim Ostrčil. Berzinš do Lachtánků perfektně zapadl a Lachtánci se rozhodli nabídnout Berzinšovi smlouvu. Ten smlouvu přijal a dne 8.11.2006 došlo k podpisu, čímž ztvrdil svůj přestup.

Tabulka nahrávačů-týmová statistika

8. listopadu 2006 v 17:30 | demel |  Tabulka nahrávačů
1.Roman Stantien22 zápasů28 asistencí
2.Marek Dubec
24 zápasů23 asistencí
3.Martin Davídek
23 zápasů17 asistencí
4.Tomáš Demel21 zápasů11 asistencí
5.Josef Kučera17 zápasů1 asistence
6.Radim Ostrčil20 zápasů0 asistencí
7.Jiří Kučný20 zápasů0 asistencí

Tabulka nahrávačů-celková statistika

8. listopadu 2006 v 17:28 | demel |  Tabulka nahrávačů
1.Roman Stantien22 zápasů28 asistencí
2.Luboš Rob22 zápasů24 asistencí
3.Marek Dubec
24 zápasů23 asistencí
4.Martin Davídek
23 zápasů17 asistencí
5.Guntis Galvinš24 zápasů13 asistencí
6.Tomáš Demel21 zápasů11 asistencí
7.Lukáš Duba21 zápasů11 asistencí
8.Armands Berzinš23 zápasů7 asistencí
9.Michal Horák
20 zápasů3 asistence
10.Josef Hrabal
24 zápasů3 asistence
11.Josef Kučera17 zápasů1 asistence
12.Radim Ostrčil20 zápasů0 asistencí
13.Jiří Kučný20 zápasů0 asistencí
14.Lukáš Bolf0 zápasů0 asistencí

zápas 8.listopadu 2006

8. listopadu 2006 v 17:02 | demel |  Reportáže
Spousta kombinačních akcí, nebezpečných střel a kolotoč skvělých brankářských zákroků.
Tak to byl dnešní, v pořadí již 8. vzájemný zápas. Lachtánci byli od počátku v nevýhodě, protože nemohl nastoupit Armands Berzinš. Mroži byli naopak kompletní a tak poskytli na jeden zápas Lachtánkům Josefa Kučeru. Z počátku byli Lachtánci o dvě třídy lepší, dvojice Duba-Rob si vytvořila značný tlak a dostávala se taky do šancí, které však končily u skvěle chytajícího Jiřího Kučného. Dostat se do útoku a zatlačit soupeře se pokusila dvojice Stantien-Davídek.....avšak jejich pokusy ztroskotávaly na vynikající obraně lachtánků, kteří neustálé prováděli nebezpečné protiútoky do otevřené Mroží obrany. Po jedním z nich se dostal do úniku Luboš Rob, avšak zakončil velmi brzy a z dálky, čímž překvapil brankáře Kučného a bylo to 1:0 pro Lachtánky. Dvojice Demel-Stantien se snažili zatlačit soupeře do obrany, avšak tentokrát čaroval Kučera. Lachtánci se dosávali pod tlak, který ještě těsněji uzavřel víko příchodem dvojice Davídek-Dubec.....ale opět z toho nic nebylo. Lachtánci přežili asi nejtěžší chvíli zápasu a nadále kontrolovali hru. Do několika samostatných úniků se dostal Luboš Rob, ale ztroskotal na Jiřím Kučném. Hra se začínala přiostřovat. Nejdříve padl na hřiště Martin Davídek a Mroži dostali výhodu pokutového kopu, který však nevyužili. O pár chvil později odkulhával z hřiště i jeho kolega Marek Dubec. Tomáš Demel s Romanem Stantienem se snažili zatlačit Lachtánky, ale dařilo se jim to už méně.Lachtánci odkopávali co mohli. S příchodem Lukáše Duby a Luboše Roba na hřiště pak byla snaha o tlak téměř nemožná.
Demel vystřídal, nahradil ho Davídek. Společně se unaveným Stantienem se pokoušeli ohrozit brankou soupeře, ale Josef Kučera jakoby bez námahy vyrážel všechny jejich střely. Naopak Lachtránci byli v útoku hodně nebezpeční, hlavně když dvojici Rob-Duba doplnil v powerplay hrající Galvinš. Společně předvedli několik velmi pohledných kombinačních akcí, na jejímž koncích byly vždy velice nebezpečné střelecké pokusy. Velkým nasazením Lachtánků se však udělalo pár okýnek v obraně, a Roman Stantien toho bleskově využil. 1:1! Davídek s Dubcem se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Kučera stál jako zeď. Do několika úniků se opet dostal Luboš Rob, avšak Jiří Kučný ho někdy i s riskováním penalty zastavil. Ty Lachtánci dostali během zápasu 2 a ani jednu neproměnili. Do dalšího úniku se pak dostal Lukáš Duba, ale také neuspěl na Kučném. Zápas gradoval, oba týmy předváděli nádherný útočný koncert a oba brankáři neméně zářili. Pak se na hřiště dostal Tomáš Demel se Stantienem. Chvilkově dokázali zatlačit Lachtánky, avšak z mráčku nezapršelo( snad jen že Demelova levačka napálila balón na Kučerův pyj). Lachtánci se okamžitě přelili do obranného pásma Mrožů a děly se věci.! Tlak rostl a Demel odkopl balón na branku Lachtánků....jeho odkop si Kučera nešťastně srazil do branky. 2:1! Lachtánci se pak snažili zvrátit utkání, avšak měli na to příliš málo času. Gól se jim už dát nepodařilo, a tak mroži oslavili další vydřené vítěztví, díky němuž vedou sérii již 5:3!

Josef Kučera-Magická konstelace byla pro tým Mrožů velice výhodná

2. listopadu 2006 v 7:20 | demel |  Rozhovory
Josef Kučera již minulou sezónu ukázal,že má nápadné vlohy pro post brankáře. A právě tehdy se mu podařilo spojit s magií,které se Lachtánci v současné době tolik bojí. V posledním zápase zářil v brance, jeho zákroky proti Luboši Robovi byly úchvatné.
V dnešním zápase jste předvedl,že umíte tým podržet v těžkých chvílích a dokážete udržět chladnou hlavu při řešení obtížných situací. Co si myslíte o náhlém nárůstu vaší formy?
Tak já si myslím,že magická konstelace byla v tomto zápase pro tým Mrožů výhodná, o čemž svědčí i patnácti stupňový náklon čertovského kotlíku.
Myslíte si,že příčinou vaší jistoty v bráně byla jen magická konstelace?
Tak já jakožto hlavní mág Mrožů jsem vždy ovlivněn magickým polem, které bylo příznivé, což v kombinaci s mým přirozeným talentem a výbornou technikou vyústilo v můj vynikající dnešní výkon.
Ale vraťme se k probíhající sezóně. Zatím jste nezískal ani bod. Nemáte z toho nějaké výčitky svědomí?
Jakožto brankářská jednička Mrožů cítím povinnost setrvávat v bráně a odvracet útoky soupeře namísto vlastního skórování.
V průběhu zápasu došlo k něpříjemnému zranění Lukáše Duby. Je to práce vaší magie?
Moje magie je velice schopná,ale k tomuto se nechci vyjadřovat, jelikož víte, jak by následné odhalení mohlo ovlivnit moji magickou kariéru.
Máte tím na mysli výhrůžky Josefa Hrabala, který hrozil povoláním před arbitrážní komisi?
Josef Hrabal vyhrožuje povoláním, jelikož má strach z magie Mrožů, která svou silou několikanásobně převyšuje magii Lachtánků.
V dnešním zápase byl hodně vidět Roman Stantien. V průběhu zápasu nastřílel 4 branky. Myslíte si, že si udrží formu?
Já si myslím že Roman Stantien je výborná hráč a skvělý špílčachr, který pro tým mnoho znamená.
Ale přecejenom, když se znovuprobudí střelec, většinou se spekuluje, co to mohlo způsobit. Myslíte si, že Romanovi pomohla spolupráce s Tomášem Demelem?
No tak Tomáš Demel je další skvělý hráč našeho družstva, jehoš agresivního forčekingu se Lachtánci už dávno naučili bát. Avšak Tomáš Demel je spíše střelec než kombinační útočník, ale i tak si myslím, že jeho styl hry měl na hru Romana Stantiena velice pozitivní vliv.
Mroži uvažují o vytvoření Mrožích dresů. myslíte si, že by to mohlo přilákat další magické individuality, které by pomáhali Mrožům vítězit?
Já si myslím, že nové dresy přitáhnou pozornost Čerta Podčeráka, který zvýší efektivitu útočných kouzel.
Přál byste si vidět některého z Lachtánků v týmu Mrožů?
Já si myslím, že Lachtánci jsou všichni kriplové, ale takový Luboš Rob by týmu určitě prospěl.
Děkuji za rozhovor a hodně zdaru.

7. zápas

1. listopadu 2006 v 18:19 | demel |  Reportáže
Dne 1.listopadu proběhlo v pořadí již sedmé utkání mezi lachtánky a mroži. Lachtánci si na zápas hodně věřili a i v zápase to vypadalo,že poslední dobou se dobře sehráli a že bude velmi obtížné je porazit. Mroži se od začátku utkání tlačili dopředu.....zejména dvojice Dubec-Davídek. Avšak z mraku jejich šancí nezapršelo a pak přišla rána v podobě obdrženého gólu. Mroži zkoušeli kombinovat formace, usilovně útočili ale obranná zeď lachtánků se zdála neprostupná. Mroží smůlu nakonec zlomil Davídek a zakončil tak šňůru neproměněných šancí. Tím ale drama nijak nekončilo,lachtánci brzy ukázali v čem jsou nejlepší. Jejich útoky provázela příkladná souhra a tím se stávaly opravdu nebezpečnými. Avšak v dnešním utkání zářil mroží mág Josef Kučera,který odvrátil bezpočet útoků soupeře. Ovšem mroži stále zaostávali a když se lachtánci dostali do vedení 5:3,nikdo téměř nepochyboval o jejich vítěztví. Ovšem na hrací ploše se objevila nově postavená trojice Kučera-Demel-Stantien a po jejich důrazném forčekingu v útočném pásmu vstřelil Stantien 2 góly. Zápas nabíral obrátky a nervy praskaly,protože se blížil konec zápasu a každé zaváhání mohlo znamenat prohru. Závěr nakonec lépe zvládli mroži a Stantien dal rozhodující gól na 6:5.